Domowy piec do pizzy – dlaczego musisz go mieć?

Strona główna / Blog

Domowy piec do pizzy - dlaczego musisz go mieć?

Chrupiące brzegi, cienkie ciasto, ciągnący się ser, świeżutkie składniki i czosnkowo-pomidorowy sos – gdy słyszysz o tym połączeniu, już cieknie Ci ślinka. Właściwie mógłbyś jeść pizzę codziennie albo przynajmniej dwa razy w tygodniu? Z Twoją miłością rozdziela Cię jednak rozsądek, który ma się w opozycji do częstego dzwonienia do ulubionej pizzerii?

G3Ferrari nie popiera takich rozwiązań, proponuje lepsze, w którym nie ma przegranych, a są jedynie zwycięzcy. Nazywa się ono domowy piec do pizzy i likwiduje problem wydatków związanych z kupowaniem, dowozem i co najgorsze czekaniem na swoją drugą połówkę w postaci pysznego placka.

Zobacz: Skąd wzięła się pizza? Smakowite narodziny najsłynniejszego placka na świecie

Domowy piec do pizzy – co daje?

Dlaczego warto kupić sobie (albo swojemu gotującemu partnerowi) domowy piec do pizzy? Powodów jest od liku, jednak musimy ograniczać się wiedząc, że poruszanie tak smakowitego tematu może spowodować, że w którymś momencie poczujesz wewnętrzny imperatyw sprowadzenia pizzy do domu.

1. Chcesz robić pizzę jak z włoskiej pizzerii we własnym domu

Kto by nie chciał. Każdy marzy o tym, by serwować w domu takie placki jak sprzedają w pizzeriach. Jednak przeszkodą w realizacji tego marzenia jest kuchenka, która choć chciałaby dać z siebie wszystko, by pomóc spełnić Twoje marzenie, do czerwoności (400 stopni Celsjusza) się nie rozgrzeje. Co innego domowy piec do pizzy, który w mig osiąga taką temperaturę, że pizza chce do niego wskoczyć.

2. Chcesz często jeść pizzę i oszczędzać na dowozach

Ten, który zamawia pizzę więcej niż raz w tygodniu, wie że wprowadzenie w stan ekstazy własnych kubków smakowych nie idzie w parze z oszczędnościami. Oj, nie. Ale gdyby się tak zastanowić, to zrobienie pizzy w domu jest oszczędnością.

3. Chcesz robić festiwal pizzy w swoim domu

Posiadówka ze znajomymi, podczas której pizza schodzi kawałkami, a piwo leje się strumieniami? Nie ma lepszego pomysłu na weekendowe spotkanie. Problemem jednak bywa fakt, że placki, które serwujemy w domu, wypadają słabiej na tle tych z pizzerii. Dla chcącego, nic trudnego. Domowy piec do pizzy spowoduje, że najlepszy festiwal pizzy odbędzie się w Twoim domu. Uważaj jednak na jedną pułapkę, znajomi mogą dzwonić do Ciebie z prośbą o zrobienie placka na wynos.

Zobacz: Tajemnica dobrego ciasta na pizzę

4. Chcesz mieć +10 do pizza mastera

Praktyka czyni mistrza. Serwując włoską pizzę we własnym domu, nabywasz +10 do nowego skilla – pizza mastera. Nie ważne, w jakiej branży pracujesz, ale nie ma nikogo, kto nie przyklasnąłby na widok takich umiejętności w CV.