Pizza orientalna

Pizza:

Tradycyjna pizza pieczona bezpośrednio na kamieniu do pieczenia pizzy li 3 w piecu elektrycznym w bardzo wysokich temperaturach, których tradycyjne piekarniki domowe nie mogą osiągnąć. Piece do pizzy G3ferrari z linii „Delizia” są w stanie osiągnąć te temperatury w pełnym zakresie bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującym przepisami, co pozwala na przygotowanie w domu doskonałej pizzy jak w pizzerii.

Ciasto na pizze:

Składniki: 500 g mąki pszennej, 15 g świeżych drożdży (lub 5 g suchych, rozpuszczonych w ciepłej wodzie o temperaturze 37 – 39 °C), 10 g soli / 5 g Cukru / 300 ml ciepłej wody. Ilości te są orientacyjne i mogą być zwiększone lub zmniejszone w zależności od gustu. Regułą jest, aby zmniejszyć ilość drożdży, gdy Temperatura otoczenia jest wyższa niż 22-24 °C. Możesz zastąpić wodę ciepłym mlekiem aby uzyskać bardziej miękkie ciasto.

Przygotowanie:

Ręcznie Podzielić mąkę na dwie równe części i przygotować dwa kopce z wgłębieniami w środku. Podzielić również wodę na dwie równe części w dwóch pojemnikach. Unikać mieszania soli z drożdżami. Następnie wlać „wodę z solą” do pierwszej części mąki, oraz „wodę z drożdżami” do drugiej. Wymieszać oddzielnie; Ugniatać ciasto na stole naciskając go nadgarstkami. Kontynuować ugniatanie, aż ciasto będzie łatwo odchodzić od rąk i stołu. Następnie zmieszać dwa ciasta, i ugniatać aż ciasto będzie gładkie.

Maszyna do ciasta Jeśli posiadasz robot kuchenny lub maszynę do ciasta. Umieść mąkę w pojemniku urządzenia. Rozpuść drożdże w 240 ml gorącej wody, a następnie wlej do pojemnika do wyrabiania ciasta. Rozpuść sól w 60 ml wody i dodaj kiedy mirszanina zacznie rosnąć. Unikaj dodawania soli i drożdży jednocześnie.

Wyrastanie Wytnij krzyż na górze ciasta i umieść go w ciepłym miejscu do wyrośnięcia (22-24 °C), przykryj ściereczką. Ciasto powinno wyrastać około 3 godziny w stałej temperaturze, do podwojenia objętości. Po wyrośnięciu ciasto można wyrabiać przez kilka minut i użyć je natychmiast lub zamrozić.

Składniki:

 • 600 g ciasta pizzy
 • 2 łyżki sosu sojowego
 • 1 i 1/2 łyżki wina ryżowego
 • 1 i 1/2 łyżeczki mąki kukurydzianej
 • 2 łyżeczki cukru
 • 250 g łopatki wiepizowej bez kości (pokrojonej na kawałki)
 • 1/4 szklanki oleju z orzechów ziemnych
 • 6 jajek lekko ubitych
 • 6-8 grzybów orientalnych (Mu-Her lub Shitake, ciemne, brązowe lub czarne)
 • 1/2 szklanki oleju sezamowego
 • 6 cebulek zielonych pokrojonych na małe kawałki
 • sól

Przygotowanie:

Wlać do miski sos sojowy, wino ryżowe, mąkę kukurydzianą i cukier. Dodać wieprzowinę, wymieszać i marynować przez 10 minut. Gotować na patelni na dużym ogniu, dodać 3 łyżki oleju z orzeszków ziemnych, zmniejszyć ognień na palniku na średni i dodać jajka. Na końcu, dodać grzyby i gotować. Zdjąć z ognia i doprawić solą i olejem sezamowym. Ciasto rozwałkować równomiernie i cienko. Posmarować ciasto z odrobiną oleju sezamowego i sosu sojowego i dodaj pokrojone mięso i jajka. Posypać lekko olejem sezamowym. Rozgrzej piekarnik przez 8-10 minut na poziomie 2%. Piec przez 3-4 minuty. Wyjąć z pieca, posypać posiekanymi szczypiorkiem i podawać.

Zobacz inne przepisy

Pizza orientalna - Domowy piec do pizzy