Pizza Zielone smaki

(American Style)

Pizza:

Tradycyjna pizza pieczona bezpośrednio na kamieniu do pieczenia pizzy li 3 w piecu elektrycznym w bardzo wysokich temperaturach, których tradycyjne piekarniki domowe nie mogą osiągnąć. Piece do pizzy G3ferrari z linii „Delizia” są w stanie osiągnąć te temperatury w pełnym zakresie bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującym przepisami, co pozwala na przygotowanie w domu doskonałej pizzy jak w pizzerii.

Ciasto na pizze:

Składniki: 500 g mąki pszennej, 15 g świeżych drożdży (lub 5 g suchych, rozpuszczonych w ciepłej wodzie o temperaturze 37 – 39 °C), 10 g soli / 5 g Cukru / 300 ml ciepłej wody. Ilości te są orientacyjne i mogą być zwiększone lub zmniejszone w zależności od gustu. Regułą jest, aby zmniejszyć ilość drożdży, gdy Temperatura otoczenia jest wyższa niż 22-24 °C. Możesz zastąpić wodę ciepłym mlekiem aby uzyskać bardziej miękkie ciasto.

Przygotowanie:

Ręcznie Podzielić mąkę na dwie równe części i przygotować dwa kopce z wgłębieniami w środku. Podzielić również wodę na dwie równe części w dwóch pojemnikach. Unikać mieszania soli z drożdżami. Następnie wlać „wodę z solą” do pierwszej części mąki, oraz „wodę z drożdżami” do drugiej. Wymieszać oddzielnie; Ugniatać ciasto na stole naciskając go nadgarstkami. Kontynuować ugniatanie, aż ciasto będzie łatwo odchodzić od rąk i stołu. Następnie zmieszać dwa ciasta, i ugniatać aż ciasto będzie gładkie.

Maszyna do ciasta Jeśli posiadasz robot kuchenny lub maszynę do ciasta. Umieść mąkę w pojemniku urządzenia. Rozpuść drożdże w 240 ml gorącej wody, a następnie wlej do pojemnika do wyrabiania ciasta. Rozpuść sól w 60 ml wody i dodaj kiedy mirszanina zacznie rosnąć. Unikaj dodawania soli i drożdży jednocześnie.

Wyrastanie Wytnij krzyż na górze ciasta i umieść go w ciepłym miejscu do wyrośnięcia (22-24 °C), przykryj ściereczką. Ciasto powinno wyrastać około 3 godziny w stałej temperaturze, do podwojenia objętości. Po wyrośnięciu ciasto można wyrabiać przez kilka minut i użyć je natychmiast lub zamrozić.

Składniki:

 • ciasto na pizzę
 • parówki hot dogi
 • ser szwajcarski Gruyere
 • brokuły
 • 1 cebula
 • filety z sardeli bez ości (lub pasta anchois)
 • marchew
 • seler
 • białe wino
 • oliwa z oliwek
 • sól i pieprz

Przygotowanie:

Oczyścić brokuły i gotować w osobnej wodzie przez kilka minut. Grubo posiekać marchew, seler i cebulę i podsmażyć na patelni z odrobiną oliwy z oliwek. Dodać sardele i brokuły, sól i pieprz i odrobinę wina. Umieść pokrywę na patelni i dusić. Rozwałkować ciasto cienko i równomiernie. Rozprowadzić mieszankę warzyw, pokrojone parówki i ser Gruyere. Skropić lekko oliwą z oliwek, rozgrzać piec przez 8-10 minut na poziomie 2%. Piec przez 4-5 minut.

Zobacz inne przepisy

Pizza "Zielone smaki" (American Style) - Domowy piec do pizzy